Teslimat Bilgileri

TESLİMAT VE RİSK

6.1 Sitede, herhangi bir sipariş alındısında, kabulde veya herhangi bir yerde belirtilen teslimat zaman çizelgeleri/tarihleri yalnızca tahminidir. Bu zaman çizelgelerine ve tarihlere uymak için tüm imkanlarımızı kullansak da ürünleri belirtilen tarihlerde teslim etmek ve/veya hizmetleri belirtilen tarihlerde başlatmak konusunda bir taahhüt veremeyiz ve gecikmeler veya hatalar nedeniyle sorumlu tutulamayız. Ürünler sipariş ve ödeme teyidi alındıktan sonraki ilk iş günü içinde kargoya verilecektir. Kargo firmasları genellikle yurtiçi teslimatları 3 iş günü içinde yapmaktadır. Kargo firmasından dolayı oluşacak gecikmelerden firmamız sorumluluk kabul etmez.

6.2 Teslimat, Bölge içinde olan ve tarafınızdan bildirilen geçerli bir adrese yapılacaktır ("Teslimat Adresi"). Gönderdiğimiz alındılarda ve ve hata veya eksiklikler varsa bize bildirmeniz gereklidir. tarafınızdan sipariş verildikten sonra teslimat adresi değiştirilirse ortaya çıkacak ek masrafları sizden talep etme hakkımızı saklı tutarız.

6.3 Bu sözleşme şartları uyarınca sevk edilen ürünleri teslim almayı reddederseniz veya teslim alamazsanız ürünlerin kaybolması ve hasar görmesine ilişkin riskler size ait olur ve diğer haklarımız mahfuz olmak üzere:-

6.3.1 Teslim edilen ürünler veya hizmetler için hemen ödeme isteyebilir ve riski size ait olmak üzere ürünleri uygun gördüğümüz biçimde yeniden sevk edebilir veya saklayabiliriz;

6.3.2 Teslimatı reddetmeniz veya teslim almadaki hatalarınız yüzünden ortaya çıkan ürün depolama ve diğer tüm masrafları ödemek için sizi sorumlu tutabilir; 6.3.3 Teslimat için anlaştığımız tarihten itibaren 30 gün içinde ürünleri istediğimiz biçimde elden çıkarabilir ve bize olan borcunuzun bakiyesine mahsuben satabiliriz

6.4 Bir tüketici olarak ilgili kanunların size verdiği haklar hariç, eksik teslimat nedeniyle ürünün tamamını veya bir kısmını reddetme hakkınız yoktur ve ilgili faturanın veya teslimatın en geç alınma tarihinden itibaren 7 gün içinde şikayetiniz bize yazılı olarak bildirmediğiniz takdirde eksik teslimat durumunda veya hiç teslimat yapılmaması durumunda tam ödeme yapmanız gerekir, 7 gün içinde bildirirseniz fiili teslimat miktarı kadar ödeme yapmalısınız.

6.5 Ürünleri birden çok grup olarak (yani taksit taksit) teslim ettiğimizde her grup ayrı bir sözleşme sayılır ve bir veya birden çok gruptaki hatalar sözleşmenin tamamını geçersiz kılmaz veya sonraki grupları iptal etmez.

6.6 Bu sözleşme şartları içinde aksi belirtilmediği takdirde ürünlerin kaybolma veya hasar görme riskinin sorumluluğu teslimatta veya sizin tasarrufunuza geçtiğinde veya sizin tarafınızdan belirlenen bir nakliyecinin tasarrufuna geçtiğinde (bu durumlarda hangisi önce gerçekleşirse o geçerlidir) size geçer.

7. RET- İADE, HASAR VEYA NAKLİYEDE KAYBOLMA

7.1 Yukarıda açıklanan durumlar veya ilgili herhangi bir iade politikasına uygun durumlar haricinde ve ilgili kanunların size verdiği haklar haricinde aşağıdaki şartlar geçerlidir:

7.1.1 Aşağıdaki sözleşme şartları haricinde ürünlerin ve hizmetleri reddetme hakkınız yoktur ve bu durumlarda biz sorumlu tutulamayız: (a) Ürünün teslim alınmasından sonra 5 iş günü içinde bize bildirilen nakliye sırasında hasar gören veya kaybolan ürünler (ürünlerin bizim tarafımızdan veya bizim adımıza taşınması durumunda); (b) Ürünün teslim alınmasından sonra 30 gün içinde bize yazılı olarak bildirilen hatalı ürünler (sizin sebep olduğunuz veya ihmaliniz yüzünden oluşan hatalar hariç). (c) Hatanın ortaya çıkmasından itibaren 5 gün içinde bize yazılı olarak bildirilen hatalı hizmetler (sizin sebep olduğunuz veya ihmaliniz yüzünden oluşan hatalar hariç).

7.1.2 Ürünlerin yanlış biçimde kurulması nedeniyle oluşan hasarlardan veya zararlardan dolayı sorumlu tutulamayız; ürünlerin başka hasarlı, uygun olmayan veya yanlış kurulmuş ekipmanlarla birlikte kullanımından doğan hasar ve zararlardan dolayı sorumlu tutulamayız; ihmaliniz veya yanlış kullanım veya üreticinin spesifikasyonlarına veya talimatlarına uygun olmayan kullanımdan dolayı sorumlu tutulamayız.

7.1.3 Ürün veya hizmetlerimizde teslimat eksikliği, teslimat hatası, hata veya hasar varsa aşağıdaki seçeneklere sahip olursunuz: (a) (ürün eksikliği veya hiç teslimat yapılmaması durumunda) eksik teslimat veya gerçekleşmeyen teslimat telafi edilir ve/veya (b) hizmette bir başarısızlık veya eksik performans gösterilmesi durumunda hatalı veya eksik performans telafi edilir.