Şartlar & Koşullar

1. KAPSAM & UYGULAMA

1.1 BU SATIŞ SÖZLEŞME ŞARTLARI (“SÖZLEŞME ŞARTLARI”); BU KOŞULLARIN YAYINLANDIĞI WEB SİTESİ ("SİTE") ÜZERİNDEN YAPILACAK SATIŞLARA İLİŞKİN TÜM TEKLİFLER, SATIŞLAR VE ÜRÜN (SINIRLAMA OLMAKSIZIN DONANIM VE/VEYA YAZILIM DAHİL) (“ÜRÜNLER”) VEYA HİZMETLER (“HİZMETLER”) SATINALIMLARI İÇİN GEÇERLİDİR, KOŞULLARIN TARAFLARI: (A) BİZ, ANKARA ORGANİZASYON("BİZ", "BİZE", "BİZİM" İFADELERİ DE AYNI BİÇİMDE ANKARA ORGANİZASYON'U TEMSİL EDER): SATICI, (B) SİZ, SATIN ALAN ("SİZE" VE "SİZİN" İFADELERİ DE SATIN ALANI TEMSİL EDER).

1.2 TÜM SATINALIMLAR NİHAİDİR, İPTAL EDİLEMEZ VE PARA İADESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR, BU KONUDAKİ İSTİSNALAR İADE POLİTİKASI İÇİNDE AÇIKLANMIŞTIR

2. TEKLİF, BİLGİLENDİRME VE KABUL

2.1 Bu sitede yer alan veya söz edilen tüm fiyatlar, teklif istekleri ve tanımlar ürünlerin mevcut olmasına bağlıdır, bu veriler bir teklif niteliği taşımamaktadır ve siparişinizi kabul etmediğimiz sürece (sipariş kabulü aşağıda tanımlanmıştır) önceden bildirilmeden geri çekilebilir ve değiştirilebilir.

2.2 Sitede yer alan tüm kalemlerin mevcut olması için mümkün olan tüm çabayı göstermemize rağmen, tüm kalemlerin stoklarımızda mevcut olduğunu veya siparişinizi gönderdikten sonra hemen temin edileceğini garanti edemiyoruz. Gerçekleştirmemiz mümkün değilse siparişinizi (sorumluluğumuz olmadan) reddedebiliriz. Böylesi bir durumda ilgili kalem için yaptığınız ön ödemeler size iade edilecektir.

2.3 Tarafınızdan gönderilen bir sipariş bu sözleşme şartları çerçevesinde ürünlerimizi veya hizmetlerimizi satın almak için verdiğiniz bir teklif olarak kabul edilir ve bizim kabulümüze bağlıdır.

2.4 Bu kabulden önce siparişiniz için otomatik bir alındı e-postası oluşturulabilir. Böylesi bir otomatik alındı e-postasının resmi bir sipariş kabulü oluşturmadığını lütfen unutmayınız.

2.5 Siparişinizi sevk ederek/hizmeti başlatarak ve kredi kartıyla veya başka biçimde ödemenizi alarak bu teklifinizi kabul ettiğimizde siparişinize ilişkin kabulümüz geçerli olur ve sözleşme tamamlanmış olur ("Kabul").

2.6 Kabulden sonra makul bir süre boyunca aldığımız siparişlerin, alındı e-postalarının ve kabullerin kayıtlarını saklayabiliriz. Yazılı olarak talep ettiğinizde bu belgelerin kopyalarını size verebiliriz; bununla birlikte kendi kayıtlarınız için tüm bu belgelerin ve bu sözleşme şartlarının yazılı bir kopyasını almalısınız.

3. BEYANLARINIZ

3.1 Sipariş verirken bize sağlamış olduğunuz bilgilerin güncel, doğru ve siparişi gerçekleştirmek için yeterli olduğunu beyan etmiş olursunuz.

3.2 Hesap bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması ve gerektikçe güncellenmesi ve böylesi bilgilerin (ve siteye erişmek ve/veya ürünleri satın almak için size verilen parolaların) yetkisiz kişilerin erişiminden korunması sizin sorumluluğunuzdadır.

3.3 Aksine bir anlaşma olmadıkça veya ilgili kanunlar gerektirmedikçe ürünler ve hizmetler için sağlanan garantiler sizi yalnızca bir kullanıcı olarak tanımlar, Ürünlerin veya Hizmetlerin satıcısı olarak tanımlamaz.

3.4 Yazılı onayımız olmadan bizim veya bir Ürün imalatçısının, lisans sahibinin veya tedarikçisinin herhangi bir garantisi, taahhüdü veya sorumluluğu bulunduğu varsayılamaz.

4. FİYAT VE ÖDEME KOŞULLARI (NOT: SİPARİŞİNİZİ KABUL EDENE KADAR FİYATLARI TEYİT EDEMEYİZ)

4.1 Ürünler veya Hizmetler için ödenecek fiyatlar, aksine bir anlaşma olmadığı sürece sevkiyat veya teslimat anında geçerli olan fiyatlardır. Fiyatlar Sitede veya sipariş alındısında belirtilmiş olabilir, ancak ihtilaf durumunda geçerli fiyatlar kabulümüzdeki fiyatlardır.

4.2 Kabulümüzden önce her zaman indirimleri geri çekme ve/veya malzeme maliyetleri, taşıma, işçilik veya artan eklenen vergiler, gümrükler, resimler, harçlar veya döviz kurlarındaki değişiklikler gibi maliyet artıran faktörler (sınırlama olmaksızın) ortaya çıktığında fiyatları gözden geçirme hakkımız saklıdır. Ayrıca ürün sevkiyatından önce fiyatlandırmada veya Ürün tanımlarında yapılan hatalarla ilgili sizi bilgilendirme hakkımızı da saklı tutuyoruz. Böyle bir durumda siparişin gerçekleşmesini isterseniz ürün veya hizmet değiştirilen tanıma veya düzeltilen fiyata uygun olacağını da kabul etmiş oluyorsunuz.

4.3 Teslimat yaptığımız yerler Site'de listelenmiştir ("Bölge"). Aksi belirtilmediği sürece, belirlenen fiyatlar şunlardır

4.3.1 bölge sınırları dahilinde üzerinde anlaşılan teslimat noktasına kadar yapılacak nakliye ve taşıma ücretleri bu fiyatlara dahil değildir (ücretler Site'de mevcuttur); ve 4.3.2 ödenecek fiyata eklenmesi gereken KDV ve diğer vergiler ve harçlar (uygulanan yerlerde) da yine bu fiyatlara dahil değildir; Satın alma siparişinizi bize gönderdiğinizde sitede belirtilen vergiler, nakliye veya taşıma masrafları gibi masrafları da ödemeyi kabul etmiş olursunuz.

4.4 Ödeme teslimattan önce ve sitede belirtilen yöntemlerle yapılacaktır (önceden kabul etmediğimiz hiçbir ödeme biçimiyle ödeme yapılamaz).

4.5 Eksik teslimat veya hasar konusunda şikayetler olsa bile ödeme bu Sözleşme Şartları'nın veya Site'nin herhangi bir yerinde aksi belirtilmedikçe eksiksiz olarak yapılacaktır.

4.6 Ürün sevk edildiğinde veya hizmete başlandığında kredi kartınızdan veya ATM kartınızdan para çekilecektir. Kabulden önce kredi kartınızı veya ATM kartınızı sorgulama hakkımızı saklı tutarız.

4.7 Ödeme için fatura kesildiğinde ilgili fatura tarihinden itibaren otuz (30) gün içinde ödenmelidir. Herhangi bir borçlu olunan tutarı vadesi geldiğinde ödemezseniz o gün itibarıyla ödenmemiş tüm faturalarınız için ihtar gönderebilir ve tüm borçlarınızı hemen tahsil edebiliriz.

4.8 Yazılı onayımız olmadan hiçbir ödemede mahsuplaştırma yapılamaz. Ödeme vadesi geçtikten sonra herhangi bir ürün sizin mülkiyetinize geçmemiş olsa dahi Ürünler'in fiyatı konusunda yasal işlem başlatabiliriz.

4.9 Size verilen krediler istendiğinde değiştirilebilir veya geri çekilebilir. Vadesi geçen ödemelerde, ödemenin vadesinin geçtiği günden ödemenin tamamının bize ulaşacağı güne kadar günlük olarak yasal en yüksek oranda bir faiz işletilebilir (mahkeme kararından önce veya sonra). Vadesi geçen tutarları tahsil etmek için harcayacağımız ufak masrafların tazminini de sizden isteyebiliriz.

5. FESİH

5.1 İflasınız istenirse, konkordato ilan ederseniz veya sizden alacakların tahsil edilmesine ilişkin bir mahkeme kararı alınırsa borçlarınızı vadesinde ödeyemeyeceğinizi düşünmek için bir nedenimiz olursa; veya vade tarihinde borç tutarını ödeyemez veya bu sözleşmenin herhangi bir şartını ihlal ederseniz diğer haklarımız mahfuz olmak üzere:-

5.1.1 Nakledilmekte olan ürünlerin nakliyesini durdurabilir; ve/veya

5.1.2 ilerideki ürün teslimatlarını askıya alabilir; ve/veya 5.1.3 Hizmetlerin sağlanmasını askıya alabilir; ve/veya

5.1.4 yazılı olarak size bildirerek siparişini iptal edebilir ve sizinle bizim aramızdaki tüm sözleşmeleri feshedebiliriz.

6. TESLİMAT VE RİSK

6.1 Sitede, herhangi bir sipariş alındısında, kabulde veya herhangi bir yerde belirtilen teslimat zaman çizelgeleri/tarihleri yalnızca tahminidir. Bu zaman çizelgelerine ve tarihlere uymak için tüm imkanlarımızı kullansak da ürünleri belirtilen tarihlerde teslim etmek ve/veya hizmetleri belirtilen tarihlerde başlatmak konusunda bir taahhüt veremeyiz ve gecikmeler veya hatalar nedeniyle sorumlu tutulamayız. Ürünler sipariş ve ödeme teyidi alındıktan sonraki ilk iş günü içinde kargoya verilecektir. Kargo firmasları genellikle yurtiçi teslimatları 3 iş günü içinde yapmaktadır. Kargo firmasından dolayı oluşacak gecikmelerden firmamız sorumluluk kabul etmez.

6.2 Teslimat, Bölge içinde olan ve tarafınızdan bildirilen geçerli bir adrese yapılacaktır ("Teslimat Adresi"). Gönderdiğimiz alındılarda ve ve hata veya eksiklikler varsa bize bildirmeniz gereklidir. tarafınızdan sipariş verildikten sonra teslimat adresi değiştirilirse ortaya çıkacak ek masrafları sizden talep etme hakkımızı saklı tutarız.

6.3 Bu sözleşme şartları uyarınca sevk edilen ürünleri teslim almayı reddederseniz veya teslim alamazsanız ürünlerin kaybolması ve hasar görmesine ilişkin riskler size ait olur ve diğer haklarımız mahfuz olmak üzere:-

6.3.1 Teslim edilen ürünler veya hizmetler için hemen ödeme isteyebilir ve riski size ait olmak üzere ürünleri uygun gördüğümüz biçimde yeniden sevk edebilir veya saklayabiliriz;

6.3.2 Teslimatı reddetmeniz veya teslim almadaki hatalarınız yüzünden ortaya çıkan ürün depolama ve diğer tüm masrafları ödemek için sizi sorumlu tutabilir; 6.3.3 Teslimat için anlaştığımız tarihten itibaren 30 gün içinde ürünleri istediğimiz biçimde elden çıkarabilir ve bize olan borcunuzun bakiyesine mahsuben satabiliriz

6.4 Bir tüketici olarak ilgili kanunların size verdiği haklar hariç, eksik teslimat nedeniyle ürünün tamamını veya bir kısmını reddetme hakkınız yoktur ve ilgili faturanın veya teslimatın en geç alınma tarihinden itibaren 7 gün içinde şikayetiniz bize yazılı olarak bildirmediğiniz takdirde eksik teslimat durumunda veya hiç teslimat yapılmaması durumunda tam ödeme yapmanız gerekir, 7 gün içinde bildirirseniz fiili teslimat miktarı kadar ödeme yapmalısınız.

6.5 Ürünleri birden çok grup olarak (yani taksit taksit) teslim ettiğimizde her grup ayrı bir sözleşme sayılır ve bir veya birden çok gruptaki hatalar sözleşmenin tamamını geçersiz kılmaz veya sonraki grupları iptal etmez.

6.6 Bu sözleşme şartları içinde aksi belirtilmediği takdirde ürünlerin kaybolma veya hasar görme riskinin sorumluluğu teslimatta veya sizin tasarrufunuza geçtiğinde veya sizin tarafınızdan belirlenen bir nakliyecinin tasarrufuna geçtiğinde (bu durumlarda hangisi önce gerçekleşirse o geçerlidir) size geçer.

7. RET- İADE, HASAR VEYA NAKLİYEDE KAYBOLMA

7.1 Yukarıda açıklanan durumlar veya ilgili herhangi bir iade politikasına uygun durumlar haricinde ve ilgili kanunların size verdiği haklar haricinde aşağıdaki şartlar geçerlidir:

7.1.1 Aşağıdaki sözleşme şartları haricinde ürünlerin ve hizmetleri reddetme hakkınız yoktur ve bu durumlarda biz sorumlu tutulamayız: (a) Ürünün teslim alınmasından sonra 5 iş günü içinde bize bildirilen nakliye sırasında hasar gören veya kaybolan ürünler (ürünlerin bizim tarafımızdan veya bizim adımıza taşınması durumunda); (b) Ürünün teslim alınmasından sonra 30 gün içinde bize yazılı olarak bildirilen hatalı ürünler (sizin sebep olduğunuz veya ihmaliniz yüzünden oluşan hatalar hariç). (c) Hatanın ortaya çıkmasından itibaren 5 gün içinde bize yazılı olarak bildirilen hatalı hizmetler (sizin sebep olduğunuz veya ihmaliniz yüzünden oluşan hatalar hariç).

7.1.2 Ürünlerin yanlış biçimde kurulması nedeniyle oluşan hasarlardan veya zararlardan dolayı sorumlu tutulamayız; ürünlerin başka hasarlı, uygun olmayan veya yanlış kurulmuş ekipmanlarla birlikte kullanımından doğan hasar ve zararlardan dolayı sorumlu tutulamayız; ihmaliniz veya yanlış kullanım veya üreticinin spesifikasyonlarına veya talimatlarına uygun olmayan kullanımdan dolayı sorumlu tutulamayız.

7.1.3 Ürün veya hizmetlerimizde teslimat eksikliği, teslimat hatası, hata veya hasar varsa aşağıdaki seçeneklere sahip olursunuz: (a) (ürün eksikliği veya hiç teslimat yapılmaması durumunda) eksik teslimat veya gerçekleşmeyen teslimat telafi edilir ve/veya (b) hizmette bir başarısızlık veya eksik performans gösterilmesi durumunda hatalı veya eksik performans telafi edilir.